top of page

Kondolencje


Składamy najszczersze kondolencje

Pani Renacie Gołębiewskiej 

Burmistrzowi Kikoła

z powodu śmierci 

Ojca


Dyrekcja i Pracownicy

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole

I TURNUS PÓŁKOLONII


Od 1 do 5 lipca trwał I  turnus półkolonii zorganizowanych dla uczniów z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kikole. Brało w nich udział 20 osób.


Uczniowie chętnie przychodzili na zajęcia i angażowali się w różne przedsięwzięcia. Mimo dużej różnicy wieku, bo najmłodsi uczestnicy zdali dopiero do II klasy, a najstarsi do VIII, wszyscy szybko się zintegrowali i bardzo owocnie współpracowali ze sobą. Zajęcia zostały podzielone na twórcze i ruchowe.


W poniedziałek powstały m.in. piękne prace plastyczne malowane na gazie naklejonej na kartki. Tematem prac było „Lato”. Ponadto uczniowie integrowali się i zapoznawali ze sobą. We wtorek odbyła się wycieczka do Multikina we Włocławku. Dzieci obejrzały film- „W głowie się nie miesci” II. Jest to film animowany, który w przystępny sposób przedstawia problemy związane z dojrzewaniem, emocjami oraz budowaniem relacji z innymi ludźmi. Po wyjściu z kina był czas na przekąski w McDonaldzie. We środę zajęcia rozpoczęły się od „szkolnego salonu pięknosci”, w którym dziewczynki zrobiły makijaże na różne okazje i fryzury. Chłopcy w tym czasie rozegrali mecz piłki nożnej. Następnie zajęcia poprowadził zaproszony gość- pan Jarosław Krzeszewski- mistrz świata w grapplingu. Wyjaśnił on, na czym polega ta sztuka walki oraz przeprowadził godzinne zajęcia ukierunkowane na tę dyscyplinę sportową.

Po południu uczniowie udali się na spacer po naszym mieście, w czasie którego przybliżyli sobie informacje na temat powstania osady, okoliczności pierwszego nadania i utraty praw miejskich oraz obejrzeli zabytkowy pałac i kościół.

We czwartek uczestnicy w grupach opracowywali herb i hasło tegorocznych półkolonii. Tradycyjnie odbyły się rozgrywki sportowe, a także powstały prace plastyczne malowane na folii stretch. Dużo radości i przyjemności wzbudziło wspólne pieczenie i degustacja gofrów. Ostatni dzień to czas podsumowań oraz wspólnej zabawy przy ognisku nad jeziorem, gdzie wszyscy upiekli sobie pyszne kiełbaski.


Każdy dzień półkolonii obfitował w zajęcia, które pozwalały wykazać się kreatywnością i zdolnościami różnego typu. Uczniowie mieli też okazję wybiegać się podczas gry w piłkę czy zbijaka. Nikt nie był głodny, bo codziennie czekała na nich słodka bułka i napój.

Czas upłynął w miłej atmosferze, na wspólnej zabawie i rozmowach. Pogoda dopisała. Niektórzy uczestnicy zapisali się już na kolejne turnusy półkolonii.

Kierownictwa podjęła się pani Ania Kroplewska, a grupą opiekowały się wychowawczynie panie Dorota Korzeniewska i Renata Kilanowska.


Fotorelacja na szkolnym FB


Anna Kroplewska

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca br. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość była pełna wzruszeń i radości.


Po części artystycznej w wykonaniu uczniów, Pani dyrektor Ewa Żuchowska oraz wicedyrektorzy Pani Ilona Romanowska i Pan Damian Koralewski wręczyli nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce.


Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Panią Burmistrz Renatę Gołębiewską, księdza kanonika Marka Mrówczyńskiego, członka Rady Miejskiej Małgorzatę Kostrzewską oraz przedstawicielki Rady Rodziców.


W tym roku podziękowaliśmy za wieloletnią pracę Pani Małgorzacie Jankowskiej.


Wszystkim życzymy wspaniałych przygód, zasłużonego odpoczynku, bezpiecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły po wakacjach.


Do zobaczenia we wrześniu!


Fotorelacja na szkolnym FB


Anna Rumińska-Rudewicz

List marszałka Piotra Całbeckiego do uczniów, nauczycieli i wychowawców z okazji zakończenia roku szkolnego


Drodzy Przyjaciele! Szanowni Państwo! 


Dziś ostatni dzień szkoły, przed Wami wakacje i zasłużony letni wypoczynek. Niezależnie od tego, czy wyjedziecie daleko, czy blisko, macie obowiązek dobrze ten czas wykorzystać, rezygnując z rutyny i ładując akumulatory. Będą Wam musiały wystarczyć na dziesięć pracowitych miesięcy. 


Zanim zabrzmi ostatni dzwonek pragnę podziękować wszystkim pedagogom za trud włożony w przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw. Uczennicom i uczniom, a także dzisiejszym absolwentom gratuluję osiągnięć szkolnych, pokonywania własnych ograniczeń i słabości, zakończenia kolejnego etapu edukacji. Kończący się rok szkolny był dla Was czasem wytężonej pracy. Teraz jest moment satysfakcji. 


Drodzy Młodzi Przyjaciele! 


Udane wakacje możecie spędzić także na miejscu, w naszym regionie, często w najbliższym sąsiedztwie Waszych domów, wykorzystując własną inwencję lub korzystając z oferty lokalnych i regionalnych instytucji. Wiele propozycji dobrego spędzania czasu znajdziecie w serwisie informacyjnym samorządu województwa. Odwiedźcie nas na www.kujawsko-pomorskie.pl


Życzę kilku tygodni beztroski, słońca gdziekolwiek będziecie, ciepłej i bezpiecznej wody, odkrywania nieodkrytego, interesujących spotkań na turystycznych szlakach, pasjonujących lektur. Niech żyją wakacje! 


Z pozdrowieniami

Piotr Całbecki

Flagi europejskie


Uczniowie klasy IIIb wzięli udział w klasowym konkursie "Flagi europejskie".

Laureatami konkursu zostali:


I miejsce - Adam Rudewicz

II miejsce - Igor Sławkowski

III miejsce - Jan Kozłowski


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!


Fotorelacja na szkolnym FB

Anna Rumińska-Rudewicz

Ogłoszenie


Zakończenie 

roku szkolnego 2023/2024

w   Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kikole


=> 20 czerwca 2024r. (czwartek) godz. 8.30 uroczysta msza święta w Kościele pw. św. Wojciecha w Kikole. Po mszy zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem.


=> 21 czerwca 2024r. (piątek) godz. 10:00 -  uroczyste zakończenie roku szkolnego w  hali sportowej  (klasy I – VIII),  po uroczystości spotkania wychowawców z uczniami w klasach.


=>  W tym dniu  autobusy kursują według następującego harmonogramu:  

rano dowóz rozpocznie się od godziny 9:00, odwóz od godziny  12:00.


Życzymy spokojnych wakacji :)

Śladami Powstania Warszawskiego


„Fotografia to błysk pamięci…”


Wielkimi krokami zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – wielkiego zrywu największej armii podziemnej – Armii Krajowej. 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17. 00 (godzina „W”) Polacy rozpoczęli Powstanie.


W celu uczczenia bohaterskich Powstańców oraz ludności cywilnej udaliśmy się do Warszawy. Zwiedziliśmy miejsca związane z Powstaniem oraz te, które je upamiętniają.


Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy – miejsce poświęcone ofiarom Powstania Warszawskiego, upamiętniające dziesiątki tysięcy mieszkańców stolicy. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o historii Powstania i miejsca, w którym się znajdowaliśmy od przesympatycznej pani Olgi.


Pomnik Małego Powstańca – rzeźba przedstawiająca kilkuletniego chłopca w za dużym hełmie, upamiętniająca bohaterskie dzieci walczące w Powstaniu.


Pomnik Powstania Warszawskiego upamiętnia tysiące bohaterów walczących o wyzwolenie stolicy.


Powązki wojskowe – miejsce, gdzie między innymi spoczywają Powstańcy. Oddaliśmy im hołd. Zapaliliśmy także znicze na grobach: „Alka”, „Rudego” i „Zośki” – bohaterów „Kamieni na szaniec”.


„Tak, właśnie to, że to już spokój. Koniec. Po wszystkim. Dwieście tysięcy ludzi leży pod gruzami. Razem z Warszawą”.


Fotorelacja na szkolnym FB

Ireneusz Bednorz

Wyniki Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego


W dniach 10 - 11 czerwca 2024r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach. Oto wyniki:


Kategoria klas 4-6

I miejsce - Antoni Kaśkiewicz, kl. 6b

II miejsce - Kacper Lisiecki, kl. 5a

III miejsce - Miłosz Borowicz, kl. 5a


Kategoria klas 7-8

I miejsce - Jakub Jabłoński, kl. 7b

II miejsce - Antoni Kuczkowski, kl. 7a


Gratulujemy!!!

Organizatorzy: Anna Rumińska- Rudewicz, Marek Zajączkowski


Anna Rumińska-Rudewicz

Z książką w plenerze


Czerwcowe zajęcia Klubu Literackiego w plenerze. 

Wszystkie dziewczęta przygotowały piknikowe pyszności. Marysia Rysztogi upiekła okolicznościowe babeczki.

Świeże powietrze sprzyjało rozmowie o literaturze.


Fotorelacja na szkolnym FB


Ewa Żuchowska

Szymon finalistą wojewódzkiego konkursu historycznego


Organizatorem konkursu ,,Na kartach dziejów Polski i regionu”, I edycja pod nazwą ,,Z bezkresów syberyjskich do Ojczyzny- losy polskich uchodźców i żołnierzy Armii Polskiej na Wschodzie” było Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli w Bydgoszczy we współpracy z IPN Delegatura w Bydgoszczy oraz Archiwum Państwowym w Bydgoszczy.


Konkurs składał się z 3 etapów. Na każdym z nich uczniowie rozwiązywali testy wiedzy składające się z 30 pytań. Tematyka konkursu obejmowała historię Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR z uwzględnieniem okoliczności i miejsc ich powstania, formacji wojskowych oraz sylwetek dowódców, udziału w walkach podczas II wojny, zwłaszcza w bitwie o Monte Cassino, losów polskich uchodźców towarzyszących Armii Andersa.


Uczeń klasy 7 b- Szymon Wasilewski, wykazał się rozległą wiedzą historyczną i wywalczył tytuł finalisty Konkursu.


Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 7 czerwca 2024 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.


Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!


Fotorelacja na szkolnym FB


Jolanta Kuczkowska

Na żółtym tle napis czerwonymi literami: SOS 800 12 12 12 Potrzebujesz pomocy? Dziecięcy Telefon Zaufania Całodobowy, 7 dni w tygodniu
Logo z linkiem do portalu Media Nauka
Logo portalu gminy Kikół przedstawia herb gminy i nazwę: GMINA KIKÓŁ. Po kliknięciu na obrazek otworzy się strona Urzędu Gminy w Kikole.
Jest to logo strony internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipnie.Po kliknięciu na obrazek  w nowym oknie otworzy się strona PPP w Lipnie.
ministerstwo-edukacji-i-nauki-PL.png
Logo Szkoła Odkrywców Talentów
Logo Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Logo strony zdamy.pl
Logo OKE Gdańsk
Logo strony saferinternet.pl
Logo Zachowaj Trzeźwy Umysł
Logo strony lekcjaenter.pl
Logo - Dziecko w Sieci
Logo: Niepodległa - Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Logo-©Projektu-Emocja.png
Na zielonym tle biały napis: Szkoła Dialogu 2021.
bottom of page