

Życzenia
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.
Wszystkim Uczniom, Ich rodzicom i Przyjaciółom szkoły
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy administracji i obsługi
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole.









Sukcesy naszych dziewcząt
11 kwietnia 2025 r. w Urzędzie Miasta we Włocławku odbyło się podsumowanie Etapu Wojewódzkiego XXXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego ,,Poznajemy Ojcowiznę”.
O godzinie 10.00 uczniowie wraz z opiekunami spotkali się z przewodnikiem i odbyli autokarową wycieczkę po mieście. Poznali historię Włocławka, podziwiali panoramę miasta z poziomu wieży widokowej oraz odwiedzili Pomnik Obrońców Wisły.
Następnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu.
Julia Dykowska z klasy 6 a zdobyła II miejsce w województwie za prezentację multimedialną ,,Rodzina Orsztów – nauczyciele patriotyzmu”.
Amelia Kiełkowska z klasy 6 a zajęła III miejsce w województwie za prezentację multimedialną ,,Dzieje Szkoły Podstawowej w Kikole i rola patrona I. A. Zboińskiego ‘’.
Serdeczne gratulacje dla dziewcząt!!!
Wielkie podziękowania dla p. A. Dykowskiego za zorganizowanie transportu na uroczystość.
Uczennice przygotowały prace pod kierunkiem p. J. Kuczkowskiej.
Jolanta Kuczkowska












Pamiętamy!
14 kwietnia 2025 r. o godzinie 10.00 przy Dębie Pamięci upamiętniającym aspiranta Policji Państwowej Franciszka Kużajskiego złożono kwiaty i zapalono znicze. Był to wyraz pamięci dla Ofiar Zbrodni Katyńskiej w 85. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Na miejscu uroczystości obecna była Burmistrz Kikoła pani Renata Gołębiewska, Dyrektor ZS-P pani Ewa Żuchowska, kierownik posterunku Policji Państwowej w Kikole aspirant Dawid Dąbrowski oraz nauczycielka historii Jolanta Kuczkowska.
Jolanta Kuczkowska












"Polubić stres"
W ostatnich dniach w klasach IV–VIII naszej szkoły odbyły się zajęcia profilaktyczne w ramach programu „Polubić stres”, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Lipnie –prowadzone przez pedagogów oraz psychologa szkolnego.
Celem programu jest pokazanie uczniom, że stres – choć bywa trudny – może być też sprzymierzeńcem.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest stres, jak wpływa na nasze ciało i emocje oraz jak sobie z nim radzić w codziennym życiu. Pracowali nad rozpoznawaniem emocji, ćwiczyli techniki relaksacyjne i poznali sposoby na pozytywne myślenie.
Dziękujemy wszystkim prowadzącym za zaangażowanie i wartościowe treści, a uczniom – za aktywny udział!
Klaudia Mioduska












„Pamięć o dobrej rzeczy nigdy nie umiera”.
W dniu 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.
Ireneusz Bednorz












Historia bez ostatniego rozdziału
13 kwietnia 1943 roku, podczas konferencji prasowej w siedzibie MSZ w Berlinie, poinformowano o odkryciu masowego grobu ze zwłokami 3000 oficerów polskich.
Radio Berlin nadaje komunikat następującej treści:
"Ze Smoleńska donoszą, że miejscowa ludność wskazała władzom niemieckim miejsce tajnych egzekucji masowych, dokonywanych przez bolszewików, i gdzie GPU wymordowało 10.000 oficerów polskich. Władze niemieckie udały się do miejscowości Kosogory, będącej sowieckim uzdrowiskiem, położonym o 16 kilometrów na zachód od Smoleńska, gdzie dokonały straszliwego odkrycia. Znalazły dół, mający 28 metrów długości i 16 metrów szerokości, w którym znajdowały się, ułożone w 12 warstwach trupy oficerów polskich w liczbie 3 tysięcy. Byli oni w pełnych mundurach wojskowych, częściowo powiązani i wszyscy mieli rany od strzałów rewolwerowych w tyle głowy. Identyfikowanie trupów nie będzie przedstawiało trudności, gdyż są one w stanie mumifikacji z powodu właściwości gruntu i ponieważ bolszewicy pozostawili na ich ciałach papiery osobiste. Już dziś ustalono, że wśród zamordowanych znajduje się m.in. generał Smorawiński z Lublina. Oficerowie znajdowali się początkowo w Kozielsku pod Orłem, skąd w lutym, marcu 1940 r. sprowadzeni zostali w bydlęcych wagonach pod Smoleńsk, a stamtąd ciężarówkami zawiezieni do Kosogór, gdzie bolszewicy ich wszystkich wymordowali. Poszukiwania i odkrycia nowych dołów są w toku. [...]".
Dzień ten ma na celu uczczenie pamięci wszystkich zgładzonych przez NKWD osób, na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku.
Wśród bezbronnych jeńców byli oficerowie, podoficerowie, szeregowcy, w tym rezerwiści stanowiący część elity II Rzeczypospolitej: lekarze, prawnicy oraz inżynierowie.
Armia, która nie zginęła, lecz została zamordowana.
Pamiętamy o tych, których śmierć miała być zapomniana!
Nie pozwólmy zginąć Poległym.
Ireneusz Bednorz












Wyniki rekrutacji
Wyniki rekrutacji do klasy pierwszej
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole
Szkoły Podstawowej im. I. A. Zboińskiego w Kikole
na rok szkolny 2025/2026
Wicedyrektor Zespołu Szkolno w Przedszkolnego informuje,
że podania o przyjęcie dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2025/2026 rozpatrzono następująco:
- dzieci z obwodu szkoły zostały przyjęte,
- dzieci spoza obwodu zostały wpisane na listę rezerwową
(dalsze decyzje zostaną uzgodnione z organem prowadzącym).
WICEDYREKTOR
mgr IlonaRomanowska












Zdrowo i Kolorowo
W ramach Programu Profilaktyki Zdrowotnej w OP oraz klasach I-III odbył się konkurs plastyczny pod hasłem Zdrowo i Kolorowo. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu odżywiania się oraz rozwijanie świadomości dbania o zdrowie.
Napłynęło wiele kolorowych, pomysłowych prac. Komisja wyróżniła pracę:
Ksawerego Jankowskiego OP Żabki, Oliwii Predenkiewicz OP Żabki, Martyny Rogozińskiej z kl. IA, Igora Borkowskiego z kl. IB, Zuzanny Bugdalskiej z kl. IIB, Zuzanny Drygalskiej z kl. IIB.
Organizatorem konkursu była p. Katarzyna Chojnacka.
Katarzyna Chojnacka












"Najpiękniejsza Marzanna"
Z ogromną radością ogłaszamy wyniki wiosennego konkursu "Najpiękniejsza Marzanna" zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom- Wasza kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie przerosły nasze oczekiwania. Każda Marzanna była wyjątkowa- dzięki Wam pożegnanie zimy było magiczne.
Gratulujemy zwycięzcom. Brawo za talent I wyobraźnię.
I miejsce
Antoni Gajewski, kl. 1b
II miejsce
Wiktor Dąbrowski, kl. 5a
Miłosz Borkowski, kl. 6a
III miejsce
Kamila Burczyńska, kl. 3b
Hubert Kalinowski, kl. 6a
Dziękujemy za wspólną zabawę i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.
Anna Rumińska-Rudewicz












Wyniki konkursu
Wyniki konkursu „Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej” zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę":
1 miejsce:
Maja Urbańska kl. V b
Hubert Kalinowski kl. VI a
Miłosz Borkowski kl. VI a
2 miejsce:
Nikola Łukiewska kl. V b
Wiktoria Sztangierska VII b
3 miejsce:
Igor Sławkowski kl. IV b
Jakub Chojnicki kl. V b
Gratulujemy zwycięzcom!
Organizatorami konkursu była pani Beata Orylska i pani Anna Kroplewska.
Anna Kroplewska











