

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
25 czerwca 2026r. (czwartek) godz. 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele pw. św. Wojciecha w Kikole.
Po mszy zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem.
26 czerwca 2026r. (piątek) godz. 08:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego w hali sportowej
(klasy I – VIII), po uroczystości spotkania wychowawców z uczniami w klasach.
W tym dniu autobusy kursują według następującego harmonogramu:
rano dowóz rozpocznie się zgodnie z harmonogramem,
odwóz od godziny 10:00.
Życzymy spokojnych wakacji :)
DYREKTOR
mgr Ewa Irena Żuchowska
Muzyczne świętowanie Dnia Dziecka
W poniedziałek, 8 czerwca, uczniowie z klasy 1b reprezentowali naszą szkołę podczas miejskich obchodów Dnia Dziecka w Lipnie.
Na placu przy NCL nasi najmłodsi artyści zaprezentowali piosenkę „Dziękuję Tobie Mamo”. Ogromne podziękowania kierujemy do Pana Filipa Barcikowskiego (taty Tomka) za serce, czas i świetne przygotowanie uczniów do tego występu. Dziękujemy!
Agnieszka Rygielska
„WIOSKI BEZ TROSKI”
Z radością informujemy, że uczniowie klasy 2A, Wiktoria Kopczyńska i Oskar Ronowicz, reprezentowali naszą szkołę w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „WIOSKI BEZ TROSKI”, zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS).
Konkurs, objęty honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ma na celu promowanie zasad bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej u najmłodszych.
W podziękowaniu za zaangażowanie i twórczy wkład, Oskar i Wiktoria otrzymali dyplomy i rodzinną grę planszową „Bezpiecznie z KRUSŁAWEM”
Elżbieta Śrutkowska
Dzień Dziecka
Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: nadmuchiwanie kolorowych balonów, wesołe gry oraz ekscytujące poszukiwanie ukrytego skarbu. W salach powstały też piękne prace plastyczne przedstawiające najciekawsze wspomnienia z mijającego roku szkolnego, które dzieci opisywały.
Nie zabrakło pysznych smakołyków z niespodziankami, a radosną atmosferę podkręcił „Dzień bez plecaka". Wszystkim dzieciom życzymy, aby każdy dzień przynosił im tyle samo powodów do radości!
Wychowawcy
Wielkie zmagania naszych najmłodszych
Uczniowie z klas I-III reprezentowali naszą szkołę w XXIII Międzyszkolnym Konkursie „Najlepszy Ortografik, Najlepszy Matematyk”.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 8 w Toruniu i stało na niezwykle wysokim poziomie. Konkurs został objęty honorowym patronatem: Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Nasi reprezentanci musieli zmierzyć się z naprawdę trudnymi zadaniami i ortograficznymi pułapkami. Walka o puchar była zacięta.
Wszyscy nasi uczniowie spisali się fantastycznie, zdobywając cenne doświadczenie oraz wspaniałe dyplomy. Życzymy dalszych sukcesów na naukowej ścieżce.
Wychowawcy klas I - III
Występ uczniów dla Mam
27 maja uczniowie klasy I b uczcili Dzień Matki. Dzieci przygotowały dla swoich Mam występ, podczas którego zaśpiewały piosenkę „Dziękuję Tobie Mamo”.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Filipowi Barcikowskiemu – tacie Tomka – za ogromne zaangażowanie, pasję oraz czas poświęcony na przygotowanie dzieci do tego wyjątkowego występu.
Agnieszka Rygielska
Drogie Mamy!
Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy 1a składają Wam najpiękniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, uśmiechu oraz niekończącej się miłości i dumy ze swoich pociech. Dziękujemy za Waszą troskę, ciepło i ogromne serca każdego dnia!
Przygotowując się do tego wyjątkowego dnia, dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły portrety swoich Mam oraz własnoręcznie wykonały upominki – wszystko prosto z serca i z wielką miłością. Wszystkiego najlepszego!
Justyna Rumińska
Wyjątkowe Spotkanie
Dnia 19.05.2026r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w akcji „Spotkaj Mistrza z PGE”. Jest to autorska akcja drużyny CUK Anioły Toruń, podczas której zawodnicy zespołu odwiedzają miejsca związane z siatkówką.
Dla naszej społeczności to szczególne wyróżnienie, ponieważ gościliśmy dwóch absolwentów szkoły: Pana Łukasza Kalinowskiego (przyjmujący) i Pana Łukasza Detmera (asystent trenera) oraz Pana Adriana Andruszkiewicza (przyjmujący). Podziękowania należą się również pozostałym członkom sztabu zaangażowanym w to spotkanie.
Na spotkaniu odbyła się pogadanka na tematy związane z zawodowym uprawianiem sportu oraz profesjonalny trening przeprowadzony przez naszych gości. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe szaliki klubowe oraz zdjęcia z autografami.
Dziękujemy bardzo za taką inicjatywę i możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym wydarzeniu.
Anna Witkowska, Marek Zajączkowski
Wyniki rekrutacji uzupełniającej
Wyniki rekrutacji uzupełniającej do klasy pierwszej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kikole Szkoły Podstawowej im. I. A. Zboińskiego w Kikole na rok szkolny 2026/2027
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kikole informuje, że podania o przyjęcie dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2026/2027 spoza obwodu szkoły rozpatrzono pozytywnie.
DYREKTOR mgr Ewa Irena Żuchowska












