Plansza „Bierzemy udział w akcji Żonkile

Wyniki I Międzynarodowego konkursu „230 lat Konstytucji 3 Maja. Pamięć i tradycja w niepodległej Polsce”


W kwietniu 2021 r. Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, ogłosił I Międzynarodowy konkurs: ,,230 lat Konstytucji 3 Maja. Pamięć i tradycja w niepodległej Polsce”. Konkurs adresowany był do osób pełnoletnich, zajmujących się upowszechnianiem wiedzy o historii Polski  (nauczycieli, edukatorów, animatorów kultury) z kraju oraz środowisk polonijnych.


Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu oraz przeprowadzeniu dowolnego, autorskiego projektu, mającego na celu upowszechnienie informacji dotyczących roli Konstytucji 3 Maja w historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem obchodów o jej pamięci w okresie II Rzeczpospolitej i po 1945 r.


Zespół nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. I. A. Zboińskiego w Kikole,
w składzie: Jolanta Kuczkowska i Damian Koralewski przygotował i przeprowadził projekt zatytułowany ,,Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego”. Ich praca została wysoko oceniona i znaleźli się w gronie laureatów.

Podczas tworzenia projektu i w trakcie jego realizacji przyświecała im idea upamiętnienia Ustawy Rządowej oraz połączenie wątku ogólnopaństwowego
z regionalnym. Niewiele miejscowości może pochwalić się faktem, że synowie Patrona ich szkoły mieli znaczący wkład w obrady Sejmu Wielkiego i uchwalenie Konstytucji Majowej.


W ramach projektu przeprowadzono następujące działania:

  • Powstał autorski scenariusz zajęć na lekcje historii ,,Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego – słowa J. N. Zboińskiego testamentem dla przyszłych pokoleń”.

  • W oparciu o scenariusz przeprowadzono lekcje w starszych klasach.

  • Upamiętniono wkład rodu Zboińskich w obrady sejmowe oraz uchwalenie Konstytucji poprzez przygotowanie filmiku prezentowanego na YT (odwiedzono miejsca związane ze Zboińskimi, a uczniowie klasy Va zaprezentowali najważniejsze fakty z ich życia).

  • Przeprowadzono szkolny konkurs na edukacyjną grę planszową ,,Konstytucja
    3 Maja”.

  • Na szkolnym korytarzu urządzona została wystawa eksponującą rolę rodu Zboińskich podczas wydarzeń końca XVIII w.

  • Powstał padlet, który stanowi kompendium wiedzy o Konstytucji, jej znaczeniu w dziejach. Zawarto tam również informacje o obchodach rocznic uchwalenia Konstytucji w różnych okresach oraz sposobach świętowania
    w Kikole.

  • Uczniowie na zajęciach z plastyki wykonywali kartki patriotyczne upamiętniające 230. rocznicę Konstytucji.

Wydarzenie opisała Jolanta Kuczkowska


Link do ogłoszenia wyników konkursu:

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/pamiec-i-tradycja-230-l/147122,Wyniki-I-Miedzynarodowego-konkursu-230-lat-Konstytucji-3-Maja-Pamiec-i-tradycja-.html

Informacja

9 lipca, w godzinach 8-14, zapraszamy do sekretariatu szkoły po odbiór zaświadczeń o wyniku egzaminu ósmoklasisty


Odbiór dokumentów zgodnie z reżimem sanitarnym.


Wicedyrektor

Damian Koralewski

Najlepsi w roku szkolnym 2020/21 - kl. 4-8

CECYLIA KOZŁOWSKA z kl. VI c uzyskała najwyższą średnią ocen - 5,50

Najjwyższą średnią ocen uzyskała  KLASA VI C  - 4,62

KLASA 6 A  uzyskała majwyższą  frekwencję - 93,91%


Uczniowie z najwyższą średnią ocen:


KLASA 4 A

Górzyńska Aleksandra - 5,36

Kosz Paweł - 5,27

Betkier Jaśmina - 5,18

Sadowski Hubert - 4,91

Żelazkiewicz Klaudia - 4,91

Orylski Miłosz - 4,82

KLASA 4 B

Baliński Wiktor - 5,00

Bocianowska Aleksandra - 5.09

Celmer Wiktoria - 5.18

Kozłowska Laura - 5.09

Krasińska Julia - 5.18

Kwietniewski Franciszek - 4.91

Pieczywek Daria - 5.18

Pniewski Kacper - 5.09

Wasilewski Szymon - 5.36

KLASA 5

Witkowska Wiktoria - 5,25

Grochocka Zofia - 5,08

Leczkiewicz Iga - 5,08

Kopycińska Julia - 5,00

Szymański Gustaw - 5,00

Kamińska Julia - 4,83

Obiała Kacper - 4,75

Stołowski Brajan - 4,75

KLASA 6 A

Pińska Gabriela - 5,33

Sadowska Ada - 5,17

Fabiszewska Julia - 5,08

Chmielewska Zofia - 4,92

Mikołajczyk Klaudia - 4,92

Kiełkowska Zuzanna - 4,83

Osiński Miłosz Jan - 4,75

Żuchowski Wojciech Piotr - 4,75

KLASA 6 B

Bonowicz Wiktoria - 5,33

Gołębiowska Antonina - 5,33

Gładkowska Maja - 5,08

Rumińska Julia - 5,00

Wieczyńska Kaja - 4,83

Wieczyńska Nikola - 4,83

Chojnicka Natalia - 4,75

Jabłońska Milena - 4,75

KLASA 6 C

Kozłowska Cecylia - 5,5 - najwyższa średnia w szkole

Rosłonowska Iga - 5,25

Zielińska Daria - 5,25

Kalinowska Monika - 5,17

Kopczyńska Roksana - 5,17

Sadowska Wiktoria - 5,00

Bartosz Agnieszka - 4,75

KLASA 7 A

Dąbrowska Anna - 4,86

Hass Gabriela - 4,79

Komorowska Izabela - 4,93

Kowalski Mikołaj - 5,00

Malinowski Filip - 5,14

Małecki Brajan - 4,79

Wasilewski Wiktor Iwo - 5,07

KLASA 7 B

Krakowski Wiktor - 5.43

Znaniecki Fabian - 5.15

Szymańska Eliza - 5.07

Urocka Martyna - 5.07

Redmerska Antonina - 5,00

Jackowski Jakub - 4.79

KLASA 8 A

Korbecka  Aleksandra - 5.21

Dykowska  Alicja- 5.07

Korbecki Jakub - 5.00

KLASA 8 B

Kopycińska Aleksandra - 5,36


Gratulujemy!!!

Najlepsi w roku szkolnym 2020/21 - kl. 0-3

Uczniowie, którzy osiągnęli  wysokie wyniki w nauce:

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Opuszyńska Otylia

Rumińska Izabela

Ludwiszewska Martyna

Świątkowska Lena

KLASA 1 A

Dąbrowski Wiktor

Dykowska Magdalena

Gajewska Dominika

Jakfat Nadia

Redmerski Adam

Szawłowski Franciszek

Szkiłądź Urszula

KLASA  1 B

Chojnicki Jakub Mateusz

Dudzińska Lena

Grembicka Maja

Łukiewska Nikola

Przybylska Nadia

Szmurło Szymon Czesław

Szwajda Michał Andrzej

Urbańska Maja

KLASA 2

Dykowska Julia

Jaworska Oliwia

Kiełkowska Amelia

Borkowski Miłosz

Soczówla Oliwier

KLASA 3 A

Jankowska Zuzanna

Kopczyńska Oliwia

Mokwińska Lidia

Wiśniewski Szymon

Zieliński Artur

KLASA 3 B

Bugdalski Szymon

Dankowska Anastazja

Kaśkiewicz Antoni Tadeusz

Osiński Szymon Filip

Sztangierska Wiktoria

Wajer Michał Kazimierz


Gratulujemy!!!

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się w piątek, 25 czerwca. 

Ze względu na sytuację spowodowaną pandemią uroczystość ta odbyła się w trzech turach: o godzinie 8.30 Pani Dyrektor Ewa Żuchowska z Panem Wicedyrektorem Damianem Koralewskim wręczyli nagrody uczniom wyróżniającym się w klasach I-III. O godz. 9.00 - uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw i dyplomów uczniom klas 0-VIII. Natomiast  uczniom klas IV–VIII świadectwa z wyróżnieniem i nagrody wręczono w sali widowiskowej o godz. 9.30.  


Podczas uroczystego wręczania nagród i świadectw z wyróżnieniem mógł uczestniczyć jeden rodzic  każdego dziecka.


Po nagrodzeniu i pogratulowaniu uczniom wysokich osiągnięć, Pani Dyrektor Ewa Żuchowska podziękowała również Rodzicom za pracę na rzecz szkoły oraz życzyła wszystkim udanego i spokojnego wakacyjnego wypoczynku.


Zdjęcia z uroczystości na szkolnym fb

wydarzenie opisała Elżbieta Śrutkowska

List Ministra Edukacji i Nauki

24 czerwca 2021r. Minister Edukacji i Nauki skierował list do szkół i placówek oświatowych z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W liście minister Przemysław Czarnek podziękował nauczycielom i dyrektorom szkół za całoroczną pracę, zaangażowanie oraz wspieranie młodych ludzi. Pogratulował także uczniom wyników w nauce oraz życzył spokojnych i bezpiecznych wakacji.


Zachęcamy do przeczytania listu:



Uroczyste pożegnanie klas VIII

22 czerwca w  sali widowiskowej naszej szkoły  odbyło się uroczyste pożegnanie klas VIII. Podczas uroczystości najlepszym uczniom Pani Dyrektor Ewa Żuchowska wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.


Naszym drogim wychowankom życzymy wspaniałych wakacji i realizacji planów na dalsze etapy edukacji.


Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnego fb

wydarzenie opisała Elżbieta Śrutkowska

Bezpieczne wakacje

Tuż przed wakacjami,  23 czerwca 2021 r. klasy 0-II odwiedzili policjanci aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.

Policjanci omówili z dziećmi takie zagadnienia jak: właściwe poruszanie się po jezdni, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji, wzywanie pomocy i numery alarmowe.


Panom policjantom serdecznie dziękujemy za dobre rady i miło spędzony czas.


Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnego fb

Wydarzenie opisała Elżbieta Śrutkowska

Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2020/2021 odbędą się wg następującego planu:


21 czerwca (poniedziałek) 

  •  godz. 10.00 - zakończenie klas trzecich w sali widowiskowej.

22 czerwca (wtorek)   

  • godz. 10.00 - zakończenie klas ósmych w sali widowiskowej.

25 czerwca (piątek) 

  • godz. 8.30 - wręczenie nagród uczniom klas I-III w sali widowiskowej;

  • godz. 9.00 - rozdanie świadectw i dyplomów  uczniom klas 0–VIII w salach lekcyjnych;

  • godz. 9.30 – wręczenie świadectw z paskiem i nagród uczniom klas IV–VIII w sali widowiskowej.


W tym dniu rano autobusy kursują według stałego harmonogramu.

Odwóz uczniów: autobusy gminne będą rozwoziły uczniów od ok. godz. 10:30 według potrzeb.

Uczniowie powinni zgromadzić się przy ul. Nowej i czekać na odjazd.


27  czerwca (niedziela)  

  • godz. 11.30  msza św. w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Kikole.

Przydział sal lekcyjnych na zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Szkoła Podstawowa w Kikole przy ul. Zboińskiego 1

klasa  „O” - wychowawca Małgorzata Jankowska - sala nr 3

klasa I a  - wychowawca Ewa Góralska - sala nr 5

klasa I b - wychowawca Elżbieta Śrutkowska - sala nr 1

klasa II a - wychowawca Agnieszka Rygielska - sala nr 2

Szkoła Podstawowa w Kikole przy ul. Targowej 6

klasa III a - wychowawca Bernardyna Jasińska - sala nr 20

klasa III b - wychowawca  Katarzyna Chojnacka - sala nr 19

klasa IV a - wychowawca Marek Smużyński - sala nr 3

klasa IV b - wychowawca Ilona Romanowska - sala nr 21

klasa V a - wychowawca Jolanta Kuczkowska - sala nr 36

klasa VI a - wychowawca Marzena Dankowska - sala nr 29

klasa VI b - wychowawca Agnieszka Kwidzyńska - sala nr 35

klasa VI c - wychowawca Małgorzata Szymańska - sala nr 37

klasa VII a - wychowawca  Justyna Chojnacka - sala nr 34

klasa VII b - wychowawca Anna Kroplewska - sala nr 31

klasa VIII a - wychowawca Kamila Warot - sala nr 28

klasa VIII b - wychowawca Kamila Kotwicka - sala nr 30

Logo Szkoła Odkrywców Talentów
Logo Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Logo strony zdamy.pl
Logo strony saferinternet.pl
Logo OKE Gdańsk
Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki
Logo Zachowaj Trzeźwy Umysł
Logo strony lekcjaenter.pl
Logo - Dziecko w Sieci
Logo Owoce i Warzywa w Szkole
Logo: Niepodległa - Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości