top of page
Zdjęcie przedstawia przebieg zajęć terapii pedagogicznej. Przy stole siedzi czworo dzieci – dwóch chłopców i jedna dziewczynka z lewej strony stołu. Z prawej strony stołu siedzi terapeutka i dziewczynka, którą zasłania pani. Widać tylko książkę, którą trzyma dziewczynka w rękach. Terapeutka mówi do dzieci. Nauczycielka otwiera książkę patrząc w stronę dzieci. Na stole leżą cztery zeszyty i cztery piórniki. Na ścianie jest duże papierowe, brązowe drzewo, a na nim papierowe, kolorowe, jesienne liście i sowy.
Dwaj chłopcy siedzą przy stole. Są oni pochyleni nad zeszytem ćwiczeń i piszą podczas zajęć terapeutycznych.
Indywidualne zajęcia z dziewczynką odbywają się w gabinecie terapeuty. Po lewej stronie terapeutka w siwej bluzce siedzi przy stole i trzyma w rękach klej. Na stole leżą trzy kartki, długopis i piórnik. Z prawej strony stołu siedzi dziewczynka w fioletowej bluzce. Trzyma ona małą karteczkę i uważnie się jej przygląda.
Zdjęcie przedstawiające przebieg zajęć podczas terapii. Przy stole siedzi trzech chłopców. Na stole jest sześć kasztanowych ludzików.
Po lewej stronie chłopiec pisze na kartce. Obok niego leżą: piórnik, nożyczki i niebieska kartka. Przed nim na stole leżą: niebieska kartka, stoją dwa kleje, nożyczki i żółte pudełko. Z prawej strony drugi chłopiec wycina bałwana. Przed nim na stole leżą kartki i piórnik. Za chłopcami wisi na ścianie zielona tablica kredowa.

        

Terapia pedagogiczna

 

W naszej szkole organizowane są zajęcia z terapii pedagogicznej, które rozwijają i aktywizują te wszystkie funkcje intelektualne i właściwości osobowościowe uczniów, które umożliwiają im pełne uczestnictwo w procesie dydaktyczno– wychowawczym

Celem terapii pedagogicznej jest: 

 

- Stymulowanie i usprawnianie rozwoju funkcji psychomotorycznych.

 

- Wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach uczniów.

 

- Eliminowanie niepowodzeń szkolnych oraz ich emocjonalnych i społecznych konsekwencji.

                       Zajęcia odbywają się w formie indywidualnej i grupowej (od 2 do 5 osób).                           

bottom of page